Aktualności


Porozumienia ubezpieczycieli z Prezesem UOKiK

21 gru 2016

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podpisał porozumienia z 16 zakładami ubezpieczeń na życie. Dzięki porozumieniom, klientom obniżone zostaną opłaty likwidacyjne, pobierane przy ubezpieczeniach z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (ufk).

więcej

List do Premier Beaty Szydło w sprawie ubezpieczeń OC

28 lis 2016

Polska Izba Ubezpieczeń przekazała Pani Beacie Szydło, Prezes Rady Ministrów, pismo w którym podkreśla, że misją ubezpieczycieli jest przede wszystkim niesienie pomocy i zabezpieczenia finansowego osobom poszkodowanym. Polska Izba Ubezpieczeń pragnie podkreślić, że jest do dyspozycji władz we wszelkich kwestiach, dotyczących OC posiadaczy pojazdów. Deklarujemy pełną gotowość do wszelkich konsultacji z organami państwa, wspierając wypracowanie szczegółowych rozwiązań zapewniających równowagę na rynku i poczucie bezpieczeństwa polskich kierowców.

więcej

PIU na debacie w "Rzeczpospolitej"

22 lis 2016

W poniedziałek, 21 listopada br., J. Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, wziął udział w debacie zorganizowanej w redakcji "Rzeczpospolitej".

więcej

Wyjaśnienia interpretacyjne do raportu komunikacyjnego PIU

24 lis 2016

Pan Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia Alter Ego, zamieścił na Facebooku wpis, interpretujący dane z raportu PIU, dotyczącego ubezpieczeń komunikacyjnych. Pragniemy odnieść się do tego wpisu, jako że w interpretacji polskich statystyk ubezpieczeniowych dość łatwo o wątpliwości.

więcej

Dobre praktyki w zakresie ubezpieczeń sprzętu opracowane

15 lis 2016

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała dokument zatytułowany "Dobre praktyki PIU na polskim rynku ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń sprzętu". Celem dobrych praktyk jest poprawa jakości informacji przekazywanych wszystkim klientom, którzy wraz zakupem urządzeń elektronicznych oraz sprzętów RTV/AGD, otrzymują ofertę dodatkowego ubezpieczenia.

więcej

PIU partnerem głównym Moto Safety Day

20 sie 2016

Polska Izba Ubezpieczeń była partnerem głównym tegorocznego Moto Safety Day. To już 11. edycja tego wydarzenia, które dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej.

więcej

Ubezpiecz swój największy skarb

26 lip 2016

Lipiec jest miesiącem, w którym w Polsce na świat przychodzi najwięcej dzieci. W 2015 r. w tym miesiącu urodziło się ich ponad 34 tys. Dla porównania np. lutym nieco ponad 27 tys.

więcej

Jak chronić się przed burzami?

19 lip 2016

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką, przedstawiającą możliwości ubezpieczenia majątku w związku ze zjawiskami pogodowymi.

więcej

Nadciągają kosztowne burze

13 lip 2016

Intensywne burze i ulewy, które w ostatnich dniach przeszły nad Polską, spowodowały duże straty. Meteorolodzy alarmują jednak, że sezon burzowy jeszcze się nie zakończył. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  informuje, że w najbliższych dniach przez Polskę przejdą intensywne opady deszczu i burze z gradem.

więcej

Wyjazd na wakacje - czy EKUZ wystarczy?

13 lip 2016

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką, przedstawiającą różnice pomiędzy ubezpieczeniem turystycznym a wydawaną przez NFZ Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. To wiedza, którą warto przyswoić sobie, planując wakacyjny wyjazd.

więcej

Prezentacja o systemie BLS - aktualizacja

10 cze 2016

Zapraszamy do lektury zaktualizowanego przewodnika po Bezpośredniej Likwidacji Szkód w Polsce. System, który zadebiutował 1 kwietnia 2015 r., oferuje obecnie dziewięciu ubezpieczycieli. 

więcej

Nowy standard ochrony danych osobowych

8 cze 2016

8 czerwca 2016 w PIU miała miejsce prezentacja prof. Krystyny Szczepanowskiej-Kozłowskiej i  mec. Justyny Ostrowskiej z kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich sp.k. „Nowy standard ochrony danych osobowych. Jak przygotować się do zmian”.

więcej

Ubezpieczenie gwarantuje rowerzyście stabilność – finansową

17 maj 2016

Wiosna oraz długie weekendy sprzyjają wycieczkom, a rowery stały się coraz częściej wybieranym środkiem lokomocji. Systemy rowerów miejskich wprowadzają kolejne miasta. Niestety rowerzyści bywają też ofiarami lub sprawcami wypadków drogowych.

więcej

Kolejne odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń"

11 maj 2016

11 maja 2016 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie PIU przyznało odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń".

więcej

Podpisane porozumienie pomiędzy PIU i GIODO

10 maj 2016 r.

Andrzej Lewiński, zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i J. Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, podpisali 10 maja porozumienie o wspólnym działaniu na rzecz podnoszenia poziomu ochrony danych osobowych.

 

więcej
poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] następna