Bezpieczna przyszłość

O tym, by zabezpieczyć swoją emeryturę, warto pomyśleć już na początku kariery zawodowej. Powód jest prosty: im dłuższy czas oszczędzania, tym większy komfort życia w przyszłości. Ponadto, jeżeli zaczniemy odkładać pieniądze odpowiednio wcześnie, oszczędności nie staną się dla nas dużym wyrzeczeniem – w zupełności wystarczy wówczas przeznaczyć na ten cel nawet 200 zł miesięcznie.

Jedną z metod oszczędzania na emeryturę jest polisa na życie. Na rynku znajdziemy dziesiątki produktów, zapewniających nam godziwe życie na starość. Polisy chronią nas najczęściej w dwojaki sposób. Po pierwsze, po zakończeniu okresu ubezpieczenia otrzymujemy pieniądze, które odkładaliśmy przez ostatnie lata. Oczywiście pomnożone na rynku. Towarzystwa najczęściej stosują bezpieczną politykę inwestycyjną. Ubezpieczenia to jednak przede wszystkim ochrona. Jeżeli nam stanie się coś złego, pieniądze z polisy przejmie osoba wskazana przez nas w umowie.

Sami możemy też wybrać, w jaki sposób będziemy opłacać nasze składki. Możemy odkładać niewielką kwotę co miesiąc lub co kwartał. Jeśli mamy więcej wolnych środków, być może warto zdecydować się na składkę jednorazową. Wówczas wpłacamy pieniądze na polisę tylko raz. Oczywiście jest możliwość uzupełnienia konta w późniejszym terminie, jeśli tylko mamy na to ochotę.

  • Polisa na życie jest nie tylko produktem ochronnym. Doskonale sprawdzi się także jako produkt oszczędnościowy
  • Każde ubezpieczenie na życie, niezależnie od tego jaką funkcję pełni, ma w sobie element ochronny
  • Za pomocą ubezpieczenia na życie możemy oszczędzać tylko pod warunkiem, że umowa ubezpieczenia będzie długoterminowa

 

Czym jest dodatkowa emerytura?

To, co nazywamy trzecim filarem, jest w istocie dobrowolnym i dodatkowym oszczędzaniem na przyszłą emeryturę. Form dodatkowego oszczędzania jest wiele, a wybór odpowiedniego modelu zależy wyłącznie od nas samych. Jedną z metod systematycznego oszczędzania jest ubezpieczenie na życie. Prócz dodatkowych środków na emeryturę, gwarantuje także ochronę w wypadku śmierci lub uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego.

więcej
dzieci

Jeżeli za pomocą polisy chcemy zapewnić dziecku udany start w dorosłe życie, możemy zdecydować się na ubezpieczenie posagowe. Zadaniem ubezpieczenia posagowego jest zapewnienie Twojemu dziecku spokojnego startu w dorosłe życie. Umowę takiego ubezpieczenia zawieramy, gdy nasze dziecko jest jeszcze małe. Wypłata następuje wtedy, gdy zdecydujemy – najczęściej w momencie osiągnięcia przez dziecko pełnoletności, rozpoczęcia bądź ukończenia studiów. Pamiętajmy o jednym – pieniądze, które odkładamy na polisie, przez cały czas pracują. Im wcześniej pomyślimy więc o polisie dla dziecka, tym więcej pieniędzy dostanie ono w momencie zakończenia umowy.