Chroń majątek

 

Ubezpieczenia majątkowe kojarzą nam się przede wszystkim z ubezpieczeniami mieszkań i samochodów. Nie znaczy to oczywiście, że są to jedyne dostępne na rynku produkty. Oferta ubezpieczycieli jest dziś tak bogata, że bez trudu możemy kupić polisę chroniącą np. naszego laptopa, zawartość jego twardego dysku, aparat fotograficzny, rower, czy… damską torebkę wraz zawartością. Coraz popularniejsze w Polsce są też ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Taki produkt oznacza dla nas jedno: jeżeli na skutek naszych niezamierzonych działań inna osoba poniesie szkodę, zrekompensujemy jej to dzięki naszej polisie. Warto też dodać, że popularne ubezpieczenie mieszkania czy auta to nie zawsze jeden i ten sam produkt. Warto się zastanowić, czy ubezpieczając samochód, potrzebujemy pełnego autocasco, czy też wystarczy nam np. tylko ochrona przed kradzieżą i wandalizmem. Z kolei kupując ubezpieczenie mieszkaniowe pomyślmy, czy chcemy ubezpieczyć tylko określoną liczbę ryzyk (kradzież, zalanie, pożar) czy też powinniśmy wybrać produkt od „wszystkich ryzyk”, czyli tzw. all risks.

 

  • Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Samochód można też jednak ubezpieczyć dobrowolnie za pomocą polisy autocasco.
  • Ubezpieczeniem można objąć nie tylko mury budynku, np. na wypadek szkód spowodowanych żywiołami, ale także wyposażenie mieszkania przed kradzieżą i zniszczeniem.