Ubezpieczenia dla Ciebie

 

Zadbaj o siebie, swoich bliskich, a także o mieszkanie czy samochód. Zakłady ubezpieczeń oferują dziś tak szeroką paletę usług, że każdy klient bez kłopotu będzie w stanie zaspokoić swoje potrzeby. Ubezpieczenia w dzisiejszych czasach to nie tylko proste produkty ochronne, polegające na wypłacie odszkodowania w przypadku kradzieży, wypadku drogowego, czy choroby. To także szeroka oferta produktów assistance. Dokupienie do ubezpieczenia samochodu usługi holowania w razie wypadku, udostępnienia auta zastępczego – to dziś żaden problem. Ubezpieczenie mieszkania może obejmować nie tylko  ryzyko pożaru, kradzieży czy zalania przez sąsiada, ale może także zapewnić w razie potrzeby wizytę hydraulika czy ślusarza. Ubezpieczenia chronią jednak nie tylko nasze mienie. To także polisy turystyczne, dzięki którym nie musimy się martwić o koszty leczenia za granicą. To również ubezpieczenia na życie – chroniące przed nieszczęśliwymi wypadkami i dające możliwość oszczędzania na przyszłą emeryturę.

 

 

ZADBAJ O AUTO

samochod

Ubezpieczenie auta to w Polsce obowiązek każdego kierowcy. Warto jednak pamiętać, że prócz polis obowiązkowych istnieją także ubezpieczenia dobrowolne.

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe i musi je zawrzeć każdy posiadacz pojazdu. OC jest tym szczególnym rodzajem ubezpieczenia, które chroni dwie strony - tego kto płaci składkę oraz tego, kto jest poszkodowany w wypadku.

AC w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. To posiadacz pojazdu decyduje, czy chce zawrzeć taką umowę. Casco chroni nas przed szkodami, które albo powstały z naszej winy (wypadek), albo z przyczyn niezależnych od nas (kradzież, wandalizm, żywioły itp.).

ZADBAJ O BLISKICH

zadbaj o bliskich

Ubezpieczenie na życie to produkt, dzięki któremu w razie nieszczęśliwego wypadku mamy pewność, że nasi bliscy nie pozostaną bez środków do życia.

Polisy na życie i dożycie oferuje niemal każdy ubezpieczyciel życiowy. Zanim wybierzemy produkt, zastanówmy się, czy zależy nam bardziej na ochronie czy na oszczędzaniu. Musimy też zdecydować, na jaki okres chcemy zawrzeć umowę i jaka suma ubezpieczenia (maksymalna wypłata) nas interesuje. Im dłuższy okres – tym dłużej mamy zapewnioną ochronę i tym dłużej pracują nasze oszczędności. Do wyboru mamy także kilka sposobów opłacenia składki. Możemy to robić regularnie (np. miesięcznie), bądź jednorazowo – wówczas całą należną składkę płacimy tylko raz.

ZADBAJ O DOM

dom

Polisa mieszkaniowa to  ubezpieczenie obejmujące ochroną cały majątek, jaki znajduje się w naszym domu.

Jeżeli chcemy zawrzeć umowę ubezpieczenia mieszkania, do wyboru mamy kilkadziesiąt zakładów ubezpieczeń. Trzeba jednak pamiętać, że poszczególne oferty bardzo się od siebie różnią. Nie tylko ceną, ale przede wszystkim zakresem ubezpieczenia. Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, przeczytajmy dokładnie jej treść i sprawdźmy, czy polisa chroni tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zanim ubezpieczymy dom czy mieszkanie, zastanówmy się, na jaką sumę chcemy się ubezpieczyć.