Ubezpieczenie turystyczne

Nieprzewidziane i nagłe wydarzenia mogą zepsuć cały urlop. Podczas wakacji zdarzają się kradzieże, zniszczenie lub zgubienie bagażu, zniszczenie sprzętu turystycznego czy wreszcie nagłe choroby. Może też zdarzyć się tak, że w ostatniej chwili będziemy zmuszeni odwołać rezerwację hotelu lub bilet lotniczy. Od wszystkich tego typu wypadków chroni nas polisa turystyczna. Za niewielką cenę mamy gwarancję, że ubezpieczyciel zwróci nam koszty pomocy lekarskiej.

 

  • Polisa turystyczna ochroni nas przed skutkami zagubienia bądź zniszczenia bagażu
  • Dzięki polisie turystycznej nie będziemy mieli żadnego kłopotu z dostępem do lekarza zagranicą
  • Otrzymamy zwrot kosztów, jeżeli z powodu choroby bądź innego nieprzewidzianego wypadku będziemy musieli odwołać przelot lub nocleg

 

Do wyboru mamy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę możemy kupić u pośrednika, jak również przez telefon i Internet. Sama transakcja zajmie nam kilka minut, ale pamiętajmy, że najpierw trzeba przeczytać dokładnie umowę. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytania możemy zadać konsultantowi towarzystwa. Dostępne na rynku ubezpieczenia możemy podzielić na indywidualne lub grupowe. To pierwsze powinniśmy wybrać, gdy podróżujemy samodzielnie. Za pomocą tych drugich ubezpieczymy nie tylko siebie, ale także rodzinę, z którą wybieramy się na wakacje. Składkę płaci się przeważnie jednorazowo.

  • Składkę zazwyczaj płacimy jednorazowo
  • Umowę zawieramy na tyle dni, ile trwa nasz urlop
  • Możemy kupić polisę indywidualną lub grupową - dla całej rodziny
  • Polisy turystyczne bez problemu kupimy przez Internet i telefon

 

Pamiętajmy, że przy zgłoszeniu szkody będziemy musieli podać numer polisy. Warto mieć więc ten numer zawsze zanotowany. Wielu ubezpieczycieli wysyła za pomocą SMS na nasz telefon komórkowy potwierdzenie zawarcia polisy wraz z jej numerem. Wystarczy po prostu nie kasować tej wiadomości. Jeżeli nie dostaniemy takiej wiadomości, warto potwierdzenie polisy mieć zawsze przy sobie podczas urlopu. Zanotujmy także numer infolinii ubezpieczyciela oraz koniecznie numer polisy. Mamy wtedy pewność, że wszelką pomoc od firmy ubezpieczeniowej uzyskamy od ręki.

  • Warto mieć zawsze przy sobie potwierdzenie zawarcia umowy i numer polisy
  • Miejmy także przy sobie numer telefonu infolinii ubezpieczyciela

Jak ubezpieczyć samochód?

samochod

Polisy komunikacyjne możemy podzielić na dobrowolne i obowiązkowe. Obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu jest posiadanie ubezpieczenia OC.  Takie ubezpieczenie gwarantuje ofierze, że otrzyma ona odszkodowanie z tytułu wypadku, który został spowodowany z naszej winy. Tak więc OC z jednej strony gwarantuje nam, że za szkodę nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni, a z drugiej strony ofiara wypadku ma pewność, że otrzyma pieniądze.

Czy istnieją polisy dla sportowców?

sportUbezpieczenia sportowe bądź sportowo-rekreacyjne zapewniają ochronę wszystkim tym, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje związane z uprawianiem sportu. Towarzystwa ubezpieczeniowe często obejmują ochroną związaną z uprawianiem sportu w ramach zwykłej polisy turystycznej. Często nie dotyczy to jednak sportu zawodowego ani amatorskiego uprawiania sportów ekstremalnych czy szczególnie niebezpiecznych.

Polisa jako prezent dla dziecka?

dzieckoZadaniem ubezpieczenia posagowego jest zapewnienie Twojemu dziecku spokojnego startu w dorosłe życie. Umowę taką zawieramy, gdy nasze dziecko jest jeszcze małe. Wypłata następuje, wtedy gdy zdecydujemy – najczęściej w momencie osiągnięcia przez dziecko pełnoletności. Pamiętajmy o jednym – pieniądze, które odkładamy na polisie, przez cały czas pracują. Im wcześniej pomyślimy więc o polisie dla dziecka, tym więcej pieniędzy dostanie ono w momencie zakończenia umowy.

 

Szkodę możemy bez żadnego problemu zgłosić telefonicznie. Pamiętajmy, że znaczna część ubezpieczycieli działających w Polsce to część dużych europejskich organizacji. Dlatego możemy mieć pewność, że pomoc otrzymamy niezależnie od tego, czy podróżujemy po kraju czy też jesteśmy za granicą. Pamiętajmy także, by już przed wyjazdem dowiedzieć się, jaką procedurę zgłaszania szkody stosuje nasz ubezpieczyciel i jakich dokumentów będzie od nas wymagał.

 

Telefon i zgłoszenie szkody

Jeżeli potrzebujemy natychmiastowej pomocy, wystarczy jeden telefon na infolinię ubezpieczyciela.

Pomoc zagranicą

Dzięki infolinii dowiemy się natychmiast, gdzie najszybciej zostaniemy przyjęci przez lekarza lub gdzie znajduje się posterunek Policji.

Odszkodowanie w kraju

Możemy poczekać ze zgłoszeniem szkody na powrót do kraju. Dotyczy to np. uszkodzonego lub utraconego w drodze powrotnej bagażu.